Chlorofil dla zdrowia i urody

Chorofil – lucerna efektywne oczyszczenie organizmu

Paulina Ostaszewska
mar 1 2017

Zielona krew roślin

Lato to taki okres, który sprzyjać będzie oczyszczeniu organizmu. Organizm oczyszczony co do zasady to organizm zdrowy. Zaczynają znikać blokady i organizm sam może się regenerować oraz naprawiać a także wie najlepiej jak tego dokonać. Jest tylko jeden warunek a mianowicie to, że musi być oczyszczony. Oczyszczone ciało będzie sprawne, dobrze trawi i przyswaja a właściciel będzie pełen energii i wigoru.

Słabość i choroba rzadko mają możliwość rozwijania się w oczyszczonym, dobrze odżywionym organizmie. Gdy będziemy mieli oczyszczony organizm można oczekiwać, że choroby od nas się odsuną. Czym będzie można efektywnie się oczyścić? Wydaje się, że taką wielką siłą będzie chlorofil, który występuje w zielonych roślinach.

Chlorofil - płynna energia słoneczna

Wiele osób czerpie przyjemność ze słońca. Gdy będziemy regularnie przebywać w promieniach słońca będziemy czuć się lepiej i wyglądamy zdrowiej. Staramy się w ten sposób zapewnić sobie jak najwięcej światła słonecznego. Między innymi dlatego stroje kąpielowe są minimalizowane, by jak najbardziej eksponować swoje ciało na promienie słoneczne. Jednak niewiele osób wie, że można dostarczyć sobie płynną formę światła słonecznego w formie chlorofilu.

Będzie on bardzo ważny, praktycznie tak ważny jak promienie słoneczne. Życie nie będzie możliwe bez słońca, ale bez chlorofilu również nie powstanie to płynna forma energii słonecznej. Spożywanie go w dużych ilościach będzie to kąpiel słoneczna dla wnętrza naszego organizmu.

Roślina na wsparcie organizmu

Chlorofil dla zdrowia

Od czasów starożytnych doceniano właściwości jakie miał chlorofil. To on odpowiada między innymi za transport tlenu i dlatego ma istotną rolę, gdy chodzi o wspieranie bakterii aerobowych. Im więcej chlorofilu będziemy spożywać tym lepszy powinien być stan flory jelitowej i ogólnie zdrowia. Chlorofil przez niektórych określany jest jako żywa krew roślin, ponieważ budowa jest podobna do hemoglobiny, gdzie różnica będzie tylko w centralnym atomie. U człowieka będzie to żelazo a w przypadku chlorofilu będzie to centralny atom magnezu.

Czym jest chlorofil?

Chlorofil to barwnik, który występuje w większości roślin, algach czy sinicach. Chlorofil będzie często określony również jako słoneczny barwnik, który absorbuje energię słońca. Znajduje się on również w specyficznych częściach roślin. Nazwa wywodzi się od greckich słów zielony i liść.

Chlorofil ma działanie wzmacniające i przyspiesza również przemianę materii, a dodatkowo łącznie z żelazem będzie korzystny w leczeniu anemii. Doraźnie będzie mógł zapobiegać niedoborowi witaminy B12. Niszczy bakterie gnilne i pomaga nam w regenerowaniu flory bakteryjne w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu można pokonać między innymi nieprzyjemny zapach potu, z ust, moczu czy stolca.

Udostępnij