Chlorofil w płynie

Zdrowotne właściwości płynnego chlorofilu

Bartosz Kubik
lut 28 2017

Chlorofil oczyszcza organizm

W chwili, gdy poświęcamy czemuś szczególną uwagę nawet gdy będzie to jakąś błaha rzecz okazuje się, że staje się to dla nas bardziej niezwykłe, tajemnicze, zastanawiające. Tak to właśnie wygląda z przyrodą. Im dłużej będziemy podziwiać świat przyrody tym więcej będziemy w stanie zauważyć, tym bardziej będziemy ten świat podziwiać.

Wiele osób przyjemność czerpie między innymi z przebywania na słońcu. Gdy regularnie przebywamy w jego promieniach okazuje się, że czujemy się lepiej, wyglądamy zdrowiej. Dlatego nie ma się co dziwić, że każdy chce sobie tego światła zapewnić jak najwięcej. Minimalizuje się właśnie ilość materiału w strojach kąpielowych, by w jak największym stopniu pokazać swoje ciało i wystawić na działanie promieni słonecznych. Jednak tak naprawdę mało osób zdaje sobie sprawę z upłynnionej formy światła słonecznego a dokładniej z chlorofilu.

Chlorofil niezbędny do życia

Jest to tak samo ważny dla nas składnik jak promienie słońca. Życie bez słońca nie będzie możliwe, ale nie będzie mogło również powstać, gdy nie będziemy mieli chlorofilu. To chlorofil jest płynną energią słoneczną. Jeśli spożywa się go w dużych ilościach będzie jak kąpiel słoneczna dla naszych organów. Cząsteczki mają budowę podobną do budowy krwi a dokładniej hemoglobiny. Różnica jest tylko w jednym atomie, w centrum hemu znajduje się żelazu a w chlorofilu będzie to magnez.

Prawidłowa praca organizmu

Chlorofil poprawia pracę organizmu

Chlorofil jest takim składnikiem, który wpływa na zdrowie naszych narządów, odpowiada za ich oczyszczenie, wpływa między innymi na usunięcie toksyn i metali ciężkich z organizmu. Jeśli chcemy mieć dobre zdrowie to powinniśmy mieć w zdecydowanej większości w jelitach zdrowe, dobre bakterie. Bakterie jelitowe produkują wiele cennych składników odżywczych między innymi witaminę K, witaminy z grupy B czy enzymy.

Takie dobre bakterie wpływają na rozwój tlenu a tym samym będzie można oczekiwać, że ilość tlenu wpłynie również na wychwycenie i pokonanie tych bakterii, które są dla nas niekorzystne. Te drobnoustroje patogenne, są beztlenowe i nie będą tolerować tlenu w formie gazowej.

Chlorofil pozytywnie wpływa na florę bakteryjną

Dbanie o jelita i florę bakteryjną w nich będzie bardzo ważne i jest tym elementem, o którym nie można zapominać. Jeśli flora bakteryjna będzie zaniedbana bardzo szybko okaże się, że niestety nasz organizm zanieczyści się toksycznymi odpadkami. Chlorofil jak wynika z badań już od czasów starożytnych był traktowany jako taki środek, który miał gwarantować nam oczyszczenie. Transportuje on duże ilości tlenu i to właśnie jego wielka siła dla naszego organizmu, dlatego warto z tego skorzystać.

Udostępnij