Niezwykłe właściwości chlorofilu

10 niesamowitych korzyści Chlorofilu

Paulina Ostaszewska
mar 1 2017

Wpływ chlorofilu na zdrowie

Chyba każdy z nas mógł słyszeć informację o tym, że warzywa, szczególnie zielone dają nam masę odżywczych składników. Są one pod wieloma względami doskonałą żywieniową propozycją i mają wiele właściwości zdrowotnych. Chlorofil to zielony barwnik, który odgrywać będzie kluczową rolę w fotosyntezie.

Badania pokazują, że chlorofil bierze udział w poprawie naszego zdrowia.

1. Pomaga kontrolować głód i pragnienie

Według nie tak dawno prowadzonych badań można oczekiwać, że chlorofil jest takim związkiem, który odpowiada za tłumienie głodu. Kobiety z umiarkowaną nadwagą otrzymywały dwa testowe posiłki z chlorofilem i jeden bez. Okazało się, że głód był mniejszy po posiłkach, w których znajdował się chlorofil.

2. Kontrola zapachu ciała

Chlorofil jest dobry dla organizmu od wewnątrz. Nazywany antyperspirantem dla ciała niszczy brzydki zapach potu, zapach z ust oraz wydzielin kałowych.

3. Właściwości leczące rany

Chlorofil to również środek, który ułatwia nam proces gojenia i mamy wiedzę o tym od 100 lat. Chlorofil jako spray ma być tym środkiem, który przyspieszy gojenie się ran.

4. Wspiera oczyszczanie organizmu

Zanieczyszczenia środowiskowe między innymi takie jak metale toksyczne szybko mogą zniszczyć zdrowie. Natomiast chlorofil będzie ściągał te toksyczne składniki i następnie odpowiadał za usuwanie ich z organizmu.

Czym jest chlorofil?

5. Chroni DNA

Można oczekiwać, że smażone potrawy są nie tylko szkodliwe dla talii ale mają również substancje chemiczne i niszczyć mogą nasze DNA. Dlatego właśnie przyjęcie większej ilości chlorofilu będzie dalej sprawiać, że nasz organizm nie będzie miał uszkodzonego DNA.

6. Super, silny przeciwutleniacz

Chlorofil to składnik, który ma działanie odżywcze i silnie antyoksydacyjne. Nazywany super jedzeniem może chronić organizm przed wolnymi rodnikami.

7. Obiecujący potencjał w leczeniu raka

Badania pokazały, że chlorofil leczy raka, i dlatego można mówić o pewnym podekscytowaniu potencjałem jaki może się z chlorofilem wiązać. udało się również pokazać, że pobudza aktywność enzymów wątrobowych.

8. Skuteczny przeciwko Candida albicans

Problem zakażenia grzybami Candida jest dość poważny, dlatego przyjmowanie chlorofilu będzie szansą na walkę z tym problemem i powinno się dać do pokonać.

9. Łagodzi zaczerwienienie i obrzęk

Tradycyjna medycyna zakłada, że zielone na infekcję są zawsze bardzo dobrym wyborem. Z nowoczesnych rozwiązań, które mają ograniczoną skuteczność a także listę skutków ubocznych właśnie najlepszą opcją będą zielone liście.

10. Skuteczny w Anemii

Chlorofil występujący w zmodyfikowanej postaci chlorofiliny będzie skutecznym środkiem w leczeniu niedokrwistości. Przez wymianę żelaza magnezu będzie można oczekiwać, że dotrze do organizmu biologiczna postać żelaza i dzięki temu organizm będzie mógł te składniki wykorzystać.

Udostępnij