Porady i ciekawostki

Czy wiesz, że płynny chlorofil usuwa z organizmu toksyny i metale ciężkie?

Paulina Ostaszewska
kwi 19 2017

Płynny chlorofil

Chlorofil w wersji płynnej ma moc regenerującą i odnawiającą komórki. Usuwa też wolne rodniki i wpływa na wzrost ilości witamin A, E i K. Może też oczyszczać wątrobę i jelita, usuwa z organizmu toksyny (m.in. metale ciężkie). Wpływa na oczyszczanie krwi i zwiększa krzepliwość.

Dzięki niemu ciśnienie tętnicze jest odpowiednio wyregulowane. Wspomaga układ krwionośny, tarczycę i trzustkę. Odnawia komórki organizmu i świetnie radzi sobie z wolnymi rodnikami, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się skóry. Dzięki niemu witaminy A, E i K są wytwarzane w większych ilościach. Wpływa na zmniejszenie zakwaszenia organizmu. Jeśli będzie się przyjmować płynny chlorofil systematycznie, można wpłynąć na zwiększenie odporności organizmu.

Właściwości chlorofilu

Ten zielony pigment, nazywany krwią roślin, sprawdza się przy leczeniu anemii, bo dodaje energii. Kobiety, które karmią piersią, mogą go wykorzystać jako środek wzmagający laktację. Pomaga on też wyregulować cykl miesiączkowy. Sprawdzi się także, kiedy boli gardło, kiedy skóra zmaga się ze stanem zapalnym albo kiedy odczuwa się problemy ze stawami.

Powinien on znaleźć się w codziennym jadłospisie. Warto go wykorzystywać w przypadku schorzenia cukrzycy, żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na insulinę. Wspomaga równowagę mikrobiologiczną w jelitach. Nadaje nawilżenie, regeneruje skórę z uszkodzeniami. Dzięki niemu rany zabliźniają się szybciej.

Oczyszczanie organizmu

Z jakiego powodu jest nam potrzebny płynny chlorofil?

Mamy duże zapotrzebowanie na słońce nawet w zimie. Co prawda słońce i jego promienie mają nieco niekorzystny wpływ na skórę, ale jednak bez niego odczuwa się apatię, zły nastrój. Promienie słoneczne nadają skórze zdrowy wygląd. W organizmie ludzkim zachodzi dużo procesów chemicznych, do przebiegu których niezbędny jest chlorofil. Dzieje się to analogicznie do tego, że od tysięcy lat najwięcej jest go w roślinach.

Życie powstaje dzięki słońcu i ten proces nie obejdzie się bez chlorofilu. Jego podstawowym źródłem są zielone rośliny. Budowa chlorofilu bardzo przypomina hem, który płynie w ludzkiej krwi. Krew może oczyszczać ciało z toksyn, transferuje tlen i dwutlenek węgla, natomiast chlorofil utrzymuje równowagę biochemiczną organizmu – oczyszcza narządy, usuwa patogeny. Chlorofil powinny spożywać przede wszystkim te osoby, którym dokucza brak słońca, są apatyczne, stale zmęczone i zestresowane.

Udostępnij